Megosztás
2014.3.10.

Az Együtt-PM kulturális programja a társadalmi részvételen, a kulturális sokszínűség védelmén és a kulturális demokrácián alapszik – mondta egy budapesti kávéházban tartott kerekasztal-beszélgetést megelőző sajtótájékoztatóján  szerdán Karácsony Gergely.

A választási szövetség politikusa úgy fogalmazott: az elmúlt három év kormányzásának a kulturális ágazat volt az egyik legnagyobb „kárszenvedője”. Csökkent a kulturális ráfordítások aránya, az ágazat pedig az egész kormányzaton belül alulértékelődött, nem volt önálló képviselete a döntéshozatalban – sorolta érveit az Országgyűlés kulturális és sajtóbizottságának tagja. A Fidesz eközben nem csak kultúrharcot, de egy „teljes elitváltást” indított be, centralizált, letörte az autonóm kezdeményezéseket és ideológiai alapon létrejövő új intézményeknek rendelte alá az ágazat működését – jelentette ki. 

Az Együtt-PM programjából idézve közölte: az általuk szorgalmazott társadalmi részvétel, nem ki, hanem bekapcsolja az embereket a társadalmi folyamatokba. Ezzel összefügg a kulturális sokszínűség védelme, ahol a kormánynak nem az a dolga, hogy a maga politikai vagy ideológiai alapján válogasson, hanem az, hogy biztosítsa a sokszínűséghez szükséges intézményrendszert. Hozzátette: a kulturális demokrácia azt jelenti, hogy az állam erősíti a kulturális értékekhez való hozzáférést, miközben egy decentralizált folyamaton keresztül dönt a kulturális kérdésekről. Azt is kiemelte, hogy az Együtt-PM az intézményeknek és az alkotóknak nagyobb kiszámíthatóságot és nagyobb önállóságot szeretne adni.

 

Forrás: MTI

 

Budapest, 2014.01.29.