Jávor Benedek valódinak tartja a kislétai videofelvételt
2014.3.10.Az Együtt-PM-es Jávor Benedek valódinak tartja azt a Kislétán készült videofelvételt, amelyik a választási szövetség szerint azt bizonyítja, hogy ötezer forintot ajánlottak fel közmunkásoknak azért, hogy Bajnai Gordon ellen tüntessenek a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Nyírbátorban.
A Párbeszéd Magyarországért (PM) társelnöke egy hétfői sajtótájékoztatón azt felelte egy kérdésre, hogy a felvétel valódiságát a rendelkezésükre álló információk megerősítik.
A független képviselő hozzátette: az elmúlt hónapokban azt látták, hogy az országban mindenütt tüntetéseket szerveznek a nyilvános rendezvényeikhez kötődően. Ezeken a tüntetéseken felbukkannak önkormányzati dolgozók és közmunkások is, akikről nem lehet tudni, hogy saját jószántukból vagy munkáltatói nyomás miatt vesznek részt a demonstrációkon - közölte. A kislétai videó "arra ad alapos gyanút", hogy ezek a tüntetéseket sokszor utóbbi módon alakulnak ki. Egyúttal hangsúlyozta, még ha fizetett is valaki a tüntetésen való részvételért, azzal sem valósított meg bűncselekményt.
Az Index vasárnap számolt be arról, hogy az Együtt 2014 állítása szerint néhány kislétai közmunkás ötezer forintot kapott azért, hogy libákkal a kezében tüntessen Bajnai Gordon ellen Nyírbátorban. A portál azt írta, hogy a párt egy másfél perces videót töltött fel az internetre, amiben két ismeretlen, "kikockázott" férfi mesél az esetről. Rácz Krisztina, az Együtt 2014 sajtófőnöke azt mondta az Index-nek, hogy a felvételt kamerával rögzítette egyik aktivistájuk.
Az M1 Híradónak Kisléta fideszes vezetője leszögezte, hogy ő senkinek nem ajánlott pénzt. A polgármester arról is beszámolt, hogy kész jogi lépéseket tenni az ügyben. A műsor kereste Nyírbátor szocialista polgármesterét is, de őt nem sikerült utolérniük.
A Híradónak nyilatkozott Balla Gábor igazságügyi hangszakértő, aki azt gyanítja: nem spontán beszélgetés zajlik a videón, hanem egy megrendezett jelenet.
Az Index a felvételről úgy számolt be, hogy abból nem derül ki pontosan, hogy az hol, mikor készült és kik szerepelnek rajta, ezért hitelessége vitatható. Az sem derül ki, hogy a tüntetés állítólagos szervezője kicsoda, és van-e valamilyen pártkötődése - tette hozzá a portál.
Forrás:MTI
Budapest 2013.11.25.