Jávor Benedek Brüsszelben
2014.3.10.Brüsszelben élő magyarokkal találkozott Jávor Benedek, az Együtt-PM szövetség vezető politikusa vasárnap délelőtt egy fórumon. A Párbeszéd Magyarországért társelnöke a találkozón kiemelten foglalkozott Magyarország és az Európai Unió kapcsolatával, illetve a külföldön élő magyarok választási jogainak csorbításával. Az Európai Zöld Párt Tanácsülésére a belga fővárosba érkezett politikus a hazai munkahelyteremtésben, a felsőoktatás szétverésének visszafordításában és egy aktív, együttműködésen alapuló Európa-politikában látta a garanciáit annak, hogy azok, akik ma külföldön élnek, hazatérve az ország javára kamatoztathassák most szerzett tapasztalataikat és kapcsolataikat.
A PM társelnöke a találkozón kijelentette: „Akik az elmúlt években az Orbán-rezsim katasztrofális intézkedései miatt csak külföldön találtak munkát vagy továbbtanulási lehetőséget, nem lehetnek másodrendű állampolgárok. Egységesíteni fogjuk a választójogi rendszert, hogy minden külföldön élő magyar azonos eséllyel gyakorolhassa legalapvetőbb politikai jogát, a választójogot.”
A félmilliósra becsült magyar diaszpórára utalva Jávor úgy fogalmazott: „Azon kell dolgoznunk a kormányváltást követően, hogy megteremtsük a ma külföldön élő honfitársaink hazatérésének feltételeit. Ez nem bezárkózást jelent: jó, ha a magyarok külföldön is tapasztalatokat szereznek, megállják a helyüket, és az egységesülő Európa integráns részévé válnak. Fontos ugyanakkor, hogy vezessen visszaút, hogy érdemes és lehetséges legyen hazamenni, és a tapasztalatokat Magyarország javára kamatoztatni.”
A PM részéről az Együtt-PM európai parlamenti listájának élére jelölt politikus a gazdasági katasztrófakormányzás mellett a társadalmi igazságtalanság elmélyítését, az Európának hátat fordító geopolitikai fordulatot, a jogfosztó, demokratikus értékeket és intézményeket leromboló intézkedéseket, az ország politikai megosztottságának hisztériává fokozását nevezte meg az öt legfontosabb problématerület között, amihez hozzátette, hogy a fenntarthatóság száműzése a kormány céljai közül például az energiapolitika területén ugyancsak évtizedekig ható károkat okoz az országnak.
Budapest, 2013. november 10.
PM Sajtó