Orbán_rádió
Megosztás
2015.2.13. |

Orbán Viktor ma reggeli interjújában nem mondott igazat, amikor azt állította, hogy a Magyarországra érkező tiltott határátlépőket nem veszik őrizetbe és nincsenek idegenrendészeti fogdán, mert az Európai Unió nem engedi azt meg. A PM felszólítja a miniszterelnököt, hogy ne vezesse félre a magyar embereket, és fejezze be a szerencsétlen sorsú menedékkérők és külföldiek életveszélyes és elfogadhatatlan üldözését. Orbán gondoljon arra, hogy saját mércéjével lánya, Ráhel is tanulóként gazdasági bevándorlónak számít Svájcban.

 

A magyar jogszabályok értelmében az ide érkező menedékkérőket a hatóságok hat hónapig fogva tarthatják, és elmúlt évek gyakorlata alapján fogva is tartják. Orbán Viktor hangulatkeltésével úgy csinál, mintha a jogszabályok szigorítása a Fidesz levelező tagozatának nemzeti konzultációs eredményén múlna, és nem hazánk által is aláírt nemzetközi egyezmények és a magyar törvények betartásán.

 

Magyarország sosem volt célpontja sem a menekülteknek, sem a bevándorlóknak, az ide érkezők mindig is tovább akartak állni nyugat-európai országokba. Orbán Viktor arra adjon inkább választ, hogy hova folynak azok a milliárdok, amit az Unió minden évben átutal hazánknak menekültügyre és határvédelemre. Csak 2014-ben a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal 457 millió forintot kapott menekültügyi és 266 millió más bevándorláshoz kötődő feladataira az Európai Bizottságtól. Az ORFK határőrizeti és kitoloncolási feladatokra 3 milliárd 742 millió forint uniós pénzt kapott. És akkor a közvetett határőrizeti célokra a többi hatóságnál tavaly lecsapódó közel egymilliárd forintról nem beszéltünk.

 

Ebből a pénzből nem éjjellátó kamerák ezreit kellene vásárolni, hanem megfelelő ideiglenes szálláshelyet biztosítani a határ közelében a nagyobb számban ide érkező koszovói családok ellátására. Költeni kell arra, hogy meggyorsítsuk a biztonságos és gyors hazatérését azoknak, akik valóban nem felelnek meg a menekült követelményeknek. A Malév csődje után megszűnt a közvetlen járat Budapest és Pristina között, a szárazföldi hazatérés pedig lehetetlen, miután Szerbia nem ismeri el Koszovót. A magyar hatóságoknak így általában az isztambuli vagy a bécsi reptéren keresztül kell visszaküldeni családok ezreit, a sokszorosáért az indokolt költségeknek.

 

Budapest, 2015. február 13.

 

Szabó Tímea, országgyűlési képviselő,

a PM társelnöke

 

 

(kép: magyarhirlap.hu)