Megosztás
2014.3.10.

Az Együtt-PM azt szeretné, hogy a munkáltatók se közvetve, se közvetlenül ne hívhassák fel munkavállalóikat pártok támogatására vagy politikai tevékenységre. Az erről szóló törvényjavaslatot az Együtt-PM színeiben politizáló, független Karácsony Gergely és Dorosz Dávid nyújtotta be szerdán a parlamentnek.

 

    Karácsony Gergely mindezt arra hivatkozva közölte sajtótájékoztatóján, hogy a Népszava kedden beszámolt róla: a CBA belső információs körlevelében megjelent a társaság két résztulajdonosának, Baldauf Lászlónak és Lázár Vilmosnak az a magánjellegű felhívása, amelyben az október 23-i Békementre hívták a dolgozókat. Fodor Attila, a CBA kommunikációs igazgatója szerdán azt közölte a lappal, hogy a CBA-vezetők magánemberként invitálták az üzletlánc dolgozóit a Békemenetre, a részvétel nem volt kötelező és nem vezettek listát arról, hogy ki megy el, és ki nem.
    Az ellenzéki politikus minderre reagálva azt mondta, a rendszerváltozás egyik legfontosabb sarokköve volt, hogy a munkahelyekről száműzték a politikát, mert az nem való az iskolákba, a munkahelyekre vagy a tömegközlekedésre.
    A kedden napvilágot látott levéllel nem csak az a baj, hogy odaviszi a politikát, ahova nem kéne, nemcsak az a baj, hogy "tulajdonképpen hazaárulózza az ellenzéket", hanem az, hogy kihasználja a munkavállalók kiszolgáltatott helyzetét - szögezte le Karácsony Gergely, hozzátéve: azoknak, akik nem vettek részt a Békemeneten másnap bele kellett nézniük a főnökük szemébe.
    Más témában feltett kérdésre válaszolva közölte: Bajnai Gordon egy keddi rádióinterjúban nem feltételeket szabott, hanem azt mondta el, hogy mi az akadálya az együttműködésnek a Demokratikus Koalícióval (DK).
    Az InfoRádió Aréna című műsorában Bajnai Gordon úgy fogalmazott: ahhoz, hogy a DK az MSZP és az Együtt-PM közötti választási megállapodás része lehessen, helyre kell állítani a bizalmat, amely az október 23-ai ellenzéki demonstráció előtt kötött egyezség felrúgása miatt ingott meg. A volt kormányfő azt is megemlítette, hogy csak olyan párttal fognak össze, amelynek célja az Orbán-kormány 2014-es leváltása, nem a túlélés, a parlamentbe kerülés.
    A sajtótájékoztatón Karácsony Gergely is arról beszélt, hogy a DK és a választási együttműködési szövetséget kötő MSZP és Együtt-PM között nincs meg az a kellő bizalom, amelyik alapján az együttműködést tágítani lehetne, "éppen ezért nem is készülünk erre".
    Az MSZP és az Együtt-PM megállapodása az országgyűlési választásra vonatkozik és semmilyen kitételt nem tartalmaz az önkormányzati választást illetően - válaszolta arra a felvetésre, hogy a szocialisták Horváth Csabát indítanák főpolgármester-jelöltként. Hozzátette: azt viszont feltételezi, hogy a parlamenti választás után újra le kell ülniük és át kell gondolniuk, hogy az önkormányzati választási rendszerben "hogyan tudjuk a legjobban érvényesíteni közös politikai akaratainkat".
    Meglátása szerint az Együtt-PM csak a jövő évi parlamenti választást előtt vagy közvetlenül azután nevezi meg főpolgármester-jelöltjét.

 

Forrás:MTI

 

Budapest, 2013.11.13